Hardlopers pannenkoeken
Bananen en eieren. Hardlopers zijn er dol op. Energie en spierherstel, snel en simpel. Maar ook wat saai. Mix je deze ingrediënten? Dan krijg je warm geurende pannenkoeken. Vergeet de boter, bloem en melk. Een banaan en een ei: meer heb je niet nodig.
Pannenkoeken zijn tijd- en grenzeloos. In Rusland bakken ze blini’s, in Frankrijk serveren ze crêpes en in Amerika werken ze graag een stapel pancakes weg. Dit zogenaamde gemaksvoedsel is ook nog altijd hot in ons landje. En zeker onder hardlopers. Goed nieuws: pannenkoeken hoeven absoluut niet ongezond te zijn.
Gezonde pannenkoeken zijn lekker en simpel
Een recept voor lekkere gezonde en super simpele pannenkoeken. Met twee basis ingrediënten verras je morgenochtend jezelf, jouw hardloopmaatje, liefje of gezin met een gezond, feestelijk power ontbijt.
Ingrediënten hardlopers pannenkoeken
Voor zo’n zes pannenkoekjes:
* 1,5 rijpe banaan
* 3 eieren
Maak ze met een snufje kaneel. Het specerij dat je doet verlangen naar winterse gezelligheid. Doe het niet alleen voor de subtiel zoetkruidige smaak.
Kaneel is gezond en stabiliseert je bloedsuikerspiegel
Kaneel verbetert ook spijsvertering, cholesterol en gewicht. En door de hoge hoeveelheid mineralen en magnesium is het breinvoeding: beter geheugen en scherpere concentratie.
Chia zaad: stevig en multifunctioneel
Waarom zou je hier nog een eetlepel chia zaad aan toevoegen? Simpel: het maakt je baksels steviger. Chia zaad zet namelijk uit zodra het met vocht in aanraking komt. En chia zaad heeft een hoog gehalte:
* omega-3 en omega-6 vetzuren
* vitamines: B1-2-3-6-8 en E
* mineralen: calcium, kalium, ijzer, magnesium, koper, fosfor en zink
Maar zonder dit zaad bak je de hardlopers pannenkoeken ook prima. Het beslag is dan wel iets vloeibaarder. Heb dus iets meer geduld, voor je ze omkeert.
Aan de slag
1 Prak de banaan in een kom tot een smeuïg geheel
2 Kluts de eieren erdoor
3 Voeg optioneel kaneelpoeder en/of chia zaad toe
4 Verhit een beetje kokosolie (nog niet overtuigd van de voordelen van kokos? bak dan lekker in boter)
5 Giet met een grote lepel een schep in een pan met antiaanbaklaag
6 Maak ze niet te groot, dan breken ze bij het omkeren
7 Bak 2 tot 3 minuten aan elke kant tot ze goudbruin zijn
Klein maar fijn
Tot slot: verwacht geen flinterdunne joekels zoals in een pannenkoekrestaurant. Maar kleine stevige power hapjes. Maak ze ter grootte van een vuist. Bak je ze te groot, dan blijven ze niet heel in de pan.
Strooi er fruit naar keuze over, in plaats van suiker of stroop. Dan past het ook nog in een suikerloos dieet. Lees hier waarom Maarten een maand lang geen suiker eet
Probeer ook het duurloop ontbijtrecept voor hardlopers

Sylvia Kater-Kerkhoff
Ze zijn heel lekker
Nice Esther
Savannah Van Der Werken-Noordzij 🙂
Erg lekker
mijn gezin vraagt zelfs wanneer ik weer ga lopen voor het ontbijt want dan bakken we daarna deze heerlijke pannenkoeken!
Zelfs als niet hardloper,erg lekker!
Mijn lijf niet zo op bananen maar wel op eieren
Pannenkoeken voor hardlopers! Dat klinkt heerlijk! https://t.co/NiZqYzNfya Via @Sportrusten http://t.co/H4eC8F558J
Mic Hael heb jij niet een nog beter recept?
Mic Hael heb jij niet een nog beter recept?
Hoe toevallig Marleen Verkerk Ruitenbeek! Krijg dit net toegestuurd!!
Ik maak ze met beetje havermout erdoor! Super goede ondergrond voor bijv een duurloop en lekker! 🙂
Corien lekker pannenkoeken!
Corien lekker pannenkoeken!
we hebben ze net gemaakt, heerlijk. en er hoeft niet eens iets op, ze zijn zo al heerlijk.
Joeri Gorter
Die zijn lekker!
Tip – voeg amandelmeel toe .. 😉
Ik heb de havermoutversie Eric Markgraaff
Rifka Bahlmann 🙂
Tjerry Ramlal Stacey Rooshny Ramlal Maarten Kok
Stephanie
Hmmmmm…. Bertha Hoek
Morgen even uitproberen
Zou je ze ook een dag van tevoren kunnen maken?
Jazeker!
Jurney Klaver Jane Klaver dat wordt bakken Tanja Vlaar
Het is vandaag pannenkoekendag…
Kan je ze een dag eerder maken en dan de volgende dag meenemen?
Kan ik ze ook een avond van tevoren bakken en de volgende ochtend meenemen?
Ja inderdaad !
Paola van Stralen lijkt wel op jouw ontbijt!
Hé #pannenkoek, hardlopen? http://t.co/hc8Rbp6sl0
Ja. Ze zijn heerlijk
Ja zeker.
Heerlijk dus JA!!!
Nou dan weten we wat ons te doen staat!
Gaan we binnenkort ff proberen!
Marieke Bep
JA lekker
Ga je daar harder van lopen dan
Zeker, al een paar keer, heel lekker !
Ja
Jaaaa, ……lekker!
Jaaa heerlijk met een vleugje kaneel er door.
Nee
Robert de Korte moeten we maar eens proberen 😉
Jazeker echt lekker.
Frouke Albers lees dit!
Jaaa
A – toevallig gisteren! Heerlijk!