Fysiologische voordelen van vasten die je iedereen gunt

Maandag 6 oktober ga ik weer vijf dagen vasten nabootsen. Je kunt nog meedoen.

Er zijn verschillende redenen om te vasten. Spiritueel, zingeving, discomfort trainen. Maar er is nog meer.

Ik doe het nu om nog 1,5 kilo af te vallen voor de marathon. Het mooiste effect van vasten zit hem vermoedelijk in herstel, slaap en autofagie. Zie de video van 10 minuten om te weten hoe dat zit.

Wil je meedoen en woon je in de buurt van Amsterdam? Zaterdag 4 oktober om 17:00 is er een korte bijeenkomst om de 5 dagen samen af te trappen. Mail naar info@sportrusten.nl als je daarbij wilt zijn.

Het wordt mooi, het wordt zwaar, het wordt leerzaam.

Over de auteur

Ik schreef tien boeken over ademhaling, kou, hardlopen, wielrennen en mediteren.

In 2014 ontmoet ik William Cortvriendt, een arts en schrijver die zegt dat mensen te vaak eten. Na deze ontmoeting experimenteerde ik met vasten, koolhydraatarm eten en hardlopen zonder sportdrank. Het resultaat: meer energie en een grote interesse in voeding. En om daar met volle teugen van te genieten is goed eten een waardevol uitgangspunt. In 2026 verschijnt mijn nieuwe boek: Eten tot je erbij afvalt. Eet smakelijk!

Koen de Jong