Waarom ik nooit Polar verkocht (en nu wel)
Twintig jaar geleden vroegen mensen me de weg. Ik was postbode op zaterdag en Google Maps bestond nog niet.
Nu vragen mensen me welke hartslagmeter ze moeten kopen.
Alle hartslagmeters zijn goed, zei ik altijd. Maar een meter mét borstband is beter dan een meter zonder borstband.
Op sportrusten.nl verkochten we geen hartslagmeters. Ik vreesde belangenverstrengeling.
Als ik een blog schrijf over de voordelen van hardlopen in zone D2 en er staat een knop onder KOOP HIER EEN HARTSLAGMETER, dan is het voor de lezer toch onduidelijk: ben ik écht enthousiast over hardlopen in zone D2 of wil ik hartslagmeters verkopen?
Om de twijfel vóór te zijn besloten we: we verkopen geen hartslagmeters
Daar komt nog bij dat ik fan ben van een hartslagmeter om je lijf te leren kennen, maar ik ben vooral fan van lopen zonder meter. Eerst een halfjaar of een jaar je lichaam leren kennen, daarna kan de hartslagmeter op marktplaats.nl
Zelf loop ik de laatste maanden met Polar en Stryd.
Het horloge is fijn. Nauwkeurige hartslag (met borstband), goeie GPS, koppeling met Strava en mijn hartslagzones kon ik eenvoudig zelf instellen.
En waar ik helemaal vrolijk van word: Serene
Dat is een functie waarmee je vijf of tien minuten een geleide ademhalingsoefening kan doen en dan feedback krijgt op je hartslag.
Simpel in te stellen. 10 minuten, 6 keer per minuut ademen. Start.
De combinatie trainen op hartslag en ademhalingsoefeningen zijn ideaal voor de programma’s van Sportrusten.
Dus ik ging met Polar om tafel.
Wat zijn de mogelijkheden?
Polar Ignite, Polar Vantage M, Polar Vantage V, losse borstband, hartslagmeting om de arm.
En dan alle varianten in zwart, wit, geel en verschillende bandjes.
Ik wil een Polar hartslagmeter, met goede GPS en de functie met de ademhalingsoefening.
Blijken er al meer dan 30 varianten, die doorlopend veranderen van type, kleur en functionaliteit.
Daar heb ik geen zin in. Al die – op verkoop beluste – types en modellen. Alsof je ieder jaar een nieuw horloge nodig hebt
Eddie Vedder dringt zich op:
‘When you want more then you think, you need more space’
Laat ook maar.
Weken later sta ik naast een loper in het startvak.
Jij hebt die chique Polar, zie ik. Wat is precies het verschil met de Ignite?
Ik kijk naar mijn hartslagmeter alsof ik nu pas voor het eerst zie dat ik hem om mijn pols heb.
Ehhhhh, geen idee, zeg ik.
Hij is anders wel 200 euro duurder, de loper zet zijn goedkopere hartslagmeter vast aan.
Ik voel me betrapt, maar word gered door het startschot. We gaan.
Thuis zoek ik de verschillen tussen mijn horloge en de goedkopere Ignite.
Twee verschillen:
- De Vantage V kan routes inladen en je navigeren (mooi, maar heb ik nog nooit gebruikt)
- De Vantage V kan tijdens het lopen het vermogen van mijn Stryd laten zien
Is dat € 267,00 euro waard? Wel voor lopers die routes inladen en zich laten navigeren of lopers die Stryd uit willen lezen op hun horloge (maar dat kan de goedkopere Vantage M ook).
De Polar Ignite is voor de meeste Sportrusters het perfecte horloge
Dus ik mail Polar en bestel een aantal Ignite.
Wil jij gerichter aan de slag met ademhalingsoefeningen en gericht trainen op hartslag?
Dan is de Polar Ignite een perfect horloge: bestel hier.
Heb jij hele goede ervaringen met andere horloges? Laat het weten in een reactie hieronder.


Hi Koen,
Al jaren fan van Polar. Zelf heb ik de polar Vantage V en zeker door jou enthousiastme over de stryd deze aangeschaft. En alle vertrouwen erin om op vermogen de Jungfrau marathon te volbrengen in september. Ik heb wel wat vraagjes, Als de stryd gekoppeld is met polar lees je dan het vermogen op je horloge via de gegevens van de stryd? En als ik straks de marathon ga lopen, moet ik dan zelf de gegens invoeren bij stryd, hoogte, temperatuur etc of wordt het vermogen automatisch aangepast en hoe stel ik dit in? Laatste vraag 😉 Wat raadt jij aan voor de training, 100 dagen sportrusten of het schema van de stryd volgen?
Zonnige groet,
San
Ha San, ik ben heel benieuwd of je net zo enthousiast wordt over Stryd als ik. De Jungfrau marathon is alvast een heel mooi vooruitzicht. Antwoord op je vragen: 1. Ja, je koppelt Stryd aan Polar, waardoor je het vermogen van Stryd uitleest via je Polar. 2. In Stryd zitten temperatuurmeters, hoogtemeters, snelheidsmeters, windmeters etc. Dus je hoeft niets in te voeren om je vermogen te krijgen. Dat doet Stryd voor je. Het is vooraf leuk om de hoogtemeters vast in te voeren en te temperatuur, omdat je dan vooraf weet wat je ideale vermogen is om op te lopen.
Zoals deze week bij de webinar bleek heb je geen ervaring met apple watch. Ademhaling zit hier ook al een paar generaties op. Meet via de pols, dat klopt. Maar of ie onbetrouwbaar is?
Je wilde de twijfel eigenlijk voorblijven…
Ik had een Polar ft1, maar gezien het feit dat Polar zeer slechte service verleent (slecht bereikbaar, niet ingaan op vragen/klachten, 43 euro voor vervangen batterij, e.a.) ben ik overgestapt naar Sigma. Voor mij nooit meer Polar!
Ben ik een half jaar aan het trainen met de Polar Ignite en heel tevreden. Vooral de Nightly Recharge heeft me in het begin veel opgeleverd. Bijv. om het effect van voeding en (fanatiek) sporten op mijn nachtrust te zien.
Serene is heel handig voor de ademhalingsoefeningen, vooral omdat ik op die manier gemakkelijk 10min. zit zonder op mijn klok te kijken… Wel jammer dat daar niet ook data over wordt opgeslagen. Na de oefening zie je wel hoe ‘goed’ je het hebt gedaan. Maar dat is niet ergens terug te vinden over de week/maand heen volgens mij. Het zou ook leuk zijn als je op dat moment meteen je gem. RustHf kon lezen bijv.
Hoi,
Ik heb sinds kort de Garmin Venu (iets vrouwelijker het oog wil ook wat ;-)), had eerst de Garmin 235. Moest er even aan wennen maar wat ik een enorm voordeel vind, is dat er ademhalingsoefeningen op zitten, nu kan ik er veel gerichter mee bezig zijn. Ook erg fijn om je eigen trainingen erin te zetten qua snelheid of hartslag kun je het aanpassen.
Hier dus een tevreden persoon over de Garmin Venu
Ik heb sinds 2 maanden de Garmin Forerunner 245, bevalt mij erg goed (ietsje duurder (245) dan de Polar Ignite, maar zeker het proberen waard). Garmin heeft de widget breathwork voor ademhalinsoefeningen.
Tot dusver elk loopje blij met deze horloge…
Hee Koen,
Dank voor het leuke artikel! Een kleine opmerking. Voor zover ik weet is de Polar Ignite niet compatibel met de Stryd. Zie ook de site van Stryd zelf.
https://support.stryd.com/hc/en-us/articles/360043658873-Polar-Compatibility-with-Stryd
Koen, prettig dat je je overwegingen deelt, dank daarvoor.
Ik gebruik een Apple Watch 3 met Runkeeper. Ik kan me vinden in de constatering dat alle horloges steeds meer naar elkaar toe ontwikkelen, de verschillen worden mi steeds kleiner.
Waar ik nog niet goed naar heb gekeken is hartslag zones instellen. Daarbij gebruik ik de native breath app. Helaas heeft die maar max 5 minuten. Dus 2 vragen voor Apple Watch gebuikers:
– hoe stel ik op Apple Watch hartslag zones in, bij voorkeur in combinatie met Runkeeper (of moet ik toch naar Strava daarvoor)?
– met welke app kan je 10 minuten ademen en impact op hartslag achteraf monitoren?
Groet, David
Ik was een aantal jaar geleden op zoek naar een betaalbare optie met GPS, hartslag via pols en MP3 via bluetooth. Kwam toen uit bij TomTom Runner 2. Doet het al jaren foutloos. Vindt snel HR & GPS. Enige nadeel: met alle drie de functies in gebruik is hij na ruim twee uur wel leeg. Dus als ik een keer een hele marathon wil doen ipv halve, dan moet (mag ?) ik een nieuwe uitzoeken. Ik blijf de reacties hier dus volgen!
Ik zou graag een hartslagmeter willen, puur voor de hartslagmeter, GPS hoef en wil ik niet. Is dan de Ignite ook nog de beste om aan te schaffen? of betaal ik dan voor functies die ik niet gebruik?
Hans 71 jaar,
Ik heb een Garmin 5S Plus, werkt prima, hartslag, afstand, plattegrond van mijn activiteiten, enz. maar ook gekocht omdat je er ook mee kan betalen, doch mijn bank ondersteunt Garmin niet, (niet goed uitgezocht van te voren) mijn partner heeft een vivio active, veel goedkoper werk ook uitstekend.
Ik ben onlangs van mijn Garmin 920XT overgestapt naar de Polar Vantage. Op zich ziet die er veel beter uit, ook als alledaags horloge, en de features als Serene en training load vind ik heel interessant. Dat motiveert me echt om in de “productief” zone te blijven.
Ik moet anderzijds ook wel toegeven dat ik nog niet 100% overtuigd ben van mijn Polar en zijn features.
Allereerst vind ik de support voor intervals ondermaats. Je kan enkel je exacte tempo voor het interval zien, en niet het gemiddelde, en tevens kan je ook geen intervals op power instellen of specifieke tempos (buiten de tempozones van Garmin).
Anderzijds qua power, hiervoor gebruik ik ook Stryd, maar Polar stuurt niet alle data door zoals Garmin doet.
Dus op dit moment loop ik eigenlijk nog met mijn oude Garmin en de Polar :s
Zie je die problemen ook? Of heb je een workaround?
De Garmin HR is een fijne hartslagmeter voor diverse sporten en meet ook de rusthartslag zodat je weet of je goed herstelt of een (extra) dag rust moet nemen. Zonder band want die zitten niet lekker of glijden af ?. Geen serene optie.
Hey Koen,
Mooi stuk, mooi dat je nu ook de Polar Ignite verkoopt, maar bij de Decathlon, Bever, Coolblue en de FuturumShop is hij €40 goedkoper…..
Sportieve groets, Peter
Ha Peter,
Dank voor je bericht. Decathlon, Bever en Coolblue leveren de Polars inderdaad goedkoper. Ik denk dat consumenten zelf wel bewust de keuze maken tegenwoordig: of je een product zo goedkoop mogelijk wilt kopen, of dat je een winkelier of een website wilt steunen. Er zullen lopers zijn die een Polar bij sportrusten.nl kopen om de blogs, de artikelen en de liefde en aandacht voor de nieuwsbrief te ondersteunen. Of dat je 18% korting wilt en het ergens anders koopt. Wij willen niet concurreren met de goedkope aanbieders, wij bieden liever wat extra content.
Hartelijks,
Koen
Hoi Koen,
Bedankt voor je reactie! Extra content is inderdaad ook wat waard!
Groets
Als je ook zwemt (inclusief open water) en fietst is de Garmin Forerunner 945 wel iets. Gebruik hem al een jaar met veel plezier.
Zit er op de Garmin 945 ook een ademhalingsoefening of iets in die richting Rens?
Jazeker! Vier verschillende technieken: Coherentie (16 min.), Relax en concentreer (kort, 6 min.), Relax en focus (16 min.), Rust (12 min.)
Ik heb een apple watch. Het grootste voordeel vind ik dat ik hem altijd om heb. Ik vind sporthorloges in de regel niet mooi, wat ze overigens wel steeds meer worden. Om die reden had ik altijd een gewoon horloge en een sporthorloge. Gevolg: zoeken naar mijn sporthorloge, een bijna leeg sporthorloge om mijn pols… rennen met mijn gewone horloge nog om. De apple watch vind ik redelijk mooi en ook voor het gewone gebruik (agenda, appjes beantwoorden met siri, takenlijst bijhouden etc) heel handig.
De gewone hardloop app houdt prima mijn hartslag, snelheid en route bij.
Dank voor je reactie Vincent,
Over de Apple Watch hoor ik veel goeie berichten. Die is goed te combineren met Stryd.
Toch eens in verdiepen.
Koen
Hoi Vincent,
Ik heb een Apple Watch series 4. Ik heb ondervonden dat de hartslagmeting bij inspanning erg wisselend is qua nauwkeurigheid. Ik heb toch mij Garmin maar weer uit de kast gehaald om af en toe wel een nauwkeurige hartslagmeting tijdens de training te hebben.
Ik was nu juist aan het kijken welke hartslagband goed te koppelen is via Bluetooth. Mogelijk eentje van Polar…?
Probeer ook even je bandje strakker of juist losser te stellen. Strakker was bij mij de oplossing voor een nauwkeuriger meting. gr
Herkenbaar, op mijn Apple Watch series 3 had ik in het begin ook wel eens wat slechtere resultaten in vergelijking met mijn Polar M400. Sinds ik bij hardlopen het bandje één gaatje strakker zet loopt de Polar (met borstband) en Apple praktisch gelijk!
ik heb sinds begin dit jaar de Polar Ignite, voor heen had ik een Tom Tom
Ben super tevreden met de Polar, ik kan zoveel meer zien als ik klaar ben in de rapporten
Is duidelijk en makkelijk in gebruik.
Ook fijn om te zien of ik genoeg uit gerust en hersteld ben, voor ik weer een rondje ga hardlopen bv
De Serene knop gebruik ik zo af en toe als ik onrustig in bed stap. Zo kom ik tot rust en slaap dan beter heb ik het idee
Dat zijn mooie berichten Nelly, dank voor het delen. Heb je de Polar ook gekoppeld aan Strava (of iets anders)?
Ik heb hem gekoppeld aan Strava
Met name omdat hij mijn loopjes registreert aan de Alp’dHuzes die ik in juni op ga hardlopend
Heel andere voorkeur hier: ik heb een Apple Watch.
Waarom? Omdat ik die vooral elke nacht draag (overdag heb ik hem niet bij me). Ik ben dol op de app SleepWatch, die keurig mijn slaappatroon bijhoudt en me veel verrassingen laat zien. Zo blijkt dat ik in de wintermaanden gewoon tot wel een uur langer slaap per nacht dan in de zomer. Ik hoef voor mijn werk vrijwel geen wekker te zetten, dus de SleepWatch laat echt mijn natuurlijke ritme zien.
Door SleepWatch heb ik ook geleerd dat ik me overdag gewoon veel vaker moe voel, als ik te kort slaap. Het gevolg van die moeheid: minder discipline, te lang achter schermen blijven hangen, teveel onzin-werk blijven doen. Maar ook: teveel suikers, granen en chocolade snacken, waardoor ik me nog minder fit voel.
Verder vind ik de Apple Watch geweldig, omdat ik HRV4Training gebruik. Met de watch meet ik elke ochtend mijn hartslag-variabiliteit. Dat is een prachtige indicatie voor mijn fitheid. Het komt nogal eens voor dat ik een pittige training in gedachten heb, maar dat mijn HRV laag is. En dan weet ik het zelf eigenlijk ook wel: ik wíl wel hard trainen, maar moet dat vandaag even niet doen.
HRV4Training heeft me helemaal overtuigd, omdat ik het afgelopen half jaar 2x een blessure kreeg. En beide keren bleek HRV4Training me vooraf al te waarschuwen dat ik langzamerhand te hard aan het trainen was geslagen en te snel vooruit wilde. Nu nog gaan luisteren naar die waarschuwingen…
HRV4 Training synct met Strava, waardoor het niet alleen mijn HRV maar ook mijn trainingsinspanningen mooi laat zien en die twee aan elkaar correleert.
Het is overigens wel een wat nerdy-app en niet altijd gebruiksvriendelijk.
Tot slot is het lekker dat Strava op de Apple Watch werkt. De rondjes hardlopen worden keurig opgenomen, inclusief hartslag, etc. Ik hoef verder niets mee: geen telefoon of borstband (vind ik minder fijn zitten).
Wat ik wel mis, is dat ik het nog niet voor elkaar heb dat ik een waarschuwing of piepje krijg als ik in/buiten een hartslagzone train. Maar goed, in de praktijk loop ik liever relaxed een rondje. Achteraf zie ik dan wel wat de hartslag was, en die blijkt meestal prima te kloppen met mijn gevoel.
Door de blogs van Koen ben ik wel benieuwd geworden naar het lopen op vermogen. Is dat de moeite waard voor mijn recreatieve rondjes? Het is niet nodig, maar misschien wel leuk. Voorlopig schaf ik het nog niet aan, maar ik lees geinteresseerd mee naar jullie ervaringen.
Nog een aanvulling: Met de Apple Watch zou ik onderweg naar podcasts of muziek kunnen luisteren, maar dat doe ik nooit. Ik heb graag een rustig en leeg hoofd tijdens het rennen.
Ha Ellen,
Dank voor je uitgebreide reactie! Over de Apple Watch hoor ik meer goeie verhalen.
Weet jij hoe je Apple de HRV4Training meet? Hoeveel meetpunten? Geeft hij de standaarddeviatie van de tijdsverschillen tussen de hartslagen door? Ook in grafiek?
Ben benieuwd.
Koen
Hi Koen,
Ha, ik weet niet precies hoe dat werkt. HRV4Training heeft wel een aantal gedetailleerde blogs over de Apple Watch en wat ze wel/niet kunnen meten.
Check bijvoorbeeld dit:
https://www.hrv4training.com/blog/apple-watch-update-improved-hrv-analysis-using-ios13-watch-os6-and-rr-intervals-available-in-health
Groeten!
Ellen
Ik heb een Garmin Forerunner 735XT.
Een super horloge voor wat ik wil.
Ik kan mijn schermen indelen zoals ik dat wil.
Verder kan ik routes inladen en zelfs zelf maken. (Ik haat om elke keer hetzelfde rondje te lopen.)
Zelf trainingen maken.
Waarschuwingen aanmaken zodat ik bij lange duurloopjes netjes in D2 blijf lopen.
Ook heeft hij een multisport functie waardoor je heel simpel je triathlon kan registreren.
Al met al een top horloge
Dank voor je reactie Martin!
Is de Garmin 735XT te vergelijken met de Polar Vantage V, weet je dat?
Hoi Koen,
Ik heb even gekeken bij de Polar Vantage V en ze lijken inderdaad qua functionaliteit erg op elkaar.
Hoi Koen.
Mijn Garmin Vivo heeft muziek, ik kan er routes in laden, kan haar koppelen aan mn hartslagmeter (toevallig van Polar, want die had ik nog), kan er mijn auto/fiets mee “pinnen” (om hem terug te vinden na een loopje in een onbekend bos) en geeft ook nog de hartslagzones, snelheid en cadans aan terwijl ik loop..allemaal prachtig….maar zei jij niet vooral te leren op gevoel te lopen? en dat is wat ik het liefst doe. Klokje onder de mouw en easy peace genieten van de natuur/omgeving….het wordt weer mooi weer!
Groetjes.
Irene
Lopen op gevoel en genieten van de vogels blijft toch het mooiste 😉
Ik volg met belangstelling dit draadje. Brak 2,5 jaar geleden mijn hand toen ik een ongelukkige val maakte met mijn fiets. De mooie Polar om mijn pols is daarbij ook verloren gegaan. Tot op de dag van vandaag niet opnieuw durven investeren in zo’n fijn ‘klokje’.
De Polar Vantage M lijkt toch de beste keuze, gezien de reacties in de mail.
Wordt vervolgd,
Koen
Ik ben heel tevreden met mijn Garmin Forerunner 245 omdat onder andere
– pols hartslagmeter prima is (maar niet perfect). Ik vind zo’n borstband niet heel fijn.
– trainen op hartslag er dus prima mee gaat
– hij aangeeft of ik effectief en opbouwend aan het trainen ben. Handig voor iemand die snel overdrijft!
– hij stress en “bodybattery” redelijk meet.
– goede GPS heeft (soms wat trage fix) en ook de Zwift indoor bike kan verwerken
– goed mogelijkheden voor programmeren custom training zoals Keniaanse Slag !
Garmin en Polar zijn de laatste jaren erg naar elkaar toegegroeid. Een paar jaar geleden was Polar goed met hartslag en Garmin met GPS, inmiddels lijken beide merken de hartslag en de GPS goed op orde te hebben.
Ps. Het is heerlijk weer: ga je vandaag nog lopen?
Gisteren fantastische 10k gedaan door het akkerland dus vandaag even rustig.
Dat klinkt goed. Welk akkerland?
Hoi Koen,
Mijn reactie gaat niet echt over de horloges. Maar zou je een keer iets kunnen schrijven over verwachting versus verrassing mbt resultaat.
Ik heb de Polar ignite. Super tevreden over! Ideaal voor lopen, crossfit of andere sporten + mooi om dagelijks te dragen!
Dat is mooi Dorien, gebruik je de Serene ook wel eens voor een ademhalingsoefening?