Vakantie (hoe zit dat met mijn schema?)
Het is vakantietijd. Ook op het hoofdkwartier van Sportrusten. Koen zit een paar weken in Frankrijk en heeft zijn hardloopschoenen en racefiets mee. Op zijn Strava zie ik de mooiste rondjes voorbij komen. Volgend jaar ga ik met hem mee, denk ik als ik de foto’s zie van zijn beklimming van de Risoul.
Bij Sportrusten krijgen we geregeld vragen binnen over het voorbereiden op een (halve) marathon in combinatie met vakantie.
Hoe moet dat nu met mijn schema? Kan ik mijn schema een aantal weken pauzeren? Kan ik gaan fietsen in plaats van lopen? Is het erg om een aantal trainingen over te slaan?
Zelf vind ik niets leuker dan lopen (of fietsen) als ik met vakantie ben. Een onbekende omgeving waarin elk pad nog nieuw is. Het voelt anders dan thuis, waar ik de meeste routes kan dromen. Daarom neem ik altijd mijn hardloopschoenen mee op vakantie. Wel gaat mijn schema – als ik in voorbereiding ben op een marathon – op standje vakantie. Vier keer in de week lopen wordt twee of drie keer, 10 kilometer wordt 6 of juist 16 kilometer. In plaats van vogels kijken maak ik een rustige fietstocht. Mijn hartslagmeter laat ik thuis, dat komt wel weer ná de vakantie.
Je kan weinig fout doen als je met vakantie bent.
Deel je vakantie in zoals je zelf het prettigst vindt. Het is geen probleem om gedurende 2 of 3 weken je trainingen op een lager pitje te zetten. Ga fietsen in plaats van lopen, loop rustiger of juist intensiever, loop minder of helemaal niet, meet je hartslag als je in de Franse Alpen aan het rennen bent, of laat je hartslagmeter net als ik thuis. Doe wat goed voelt en pak thuis je schema en de trainingen op (halve) marathonhartslag weer op.
Als je 80 van de 100 dagen goed aan je schema hebt kunnen houden is er niets aan de hand.
Geniet van je vakantie.
Ps. Ik ben benieuwd wat jij doet als je met vakantie bent. Gaan je hardloopschoenen en/of fiets mee? Of juist niet?

hardloopschoenen mee, maar hardlopen in binnenlanden van Sri-Lanka is voor een vrouw wat lastiger dan gedacht…
Heb ze ook meegenomen op vakantie dit jaar. Echt genieten en avontuurlijk (s’avonds op een berg 2onbekende honden tegenkomen op een in googlemaps gemaakte route).
Met vakantie gaan loopschoenen altijd mee. Proberen dan om de dag nog voor t ontbijt te lopen. Goed te doen met de LCHF leefstijl, ook de langere afstanden. Ben nog aan t opbouwen na een hamstringblessure, maar probeer nog t 100 dagen programma op te pakken voor de halve marathon van Eindhoven in oktober. Vakantiegroeten vanaf het balatonmeer, 34 graden. (Goeie hittetrainingen)
Hardloopschoenen gaan altijd mee! Zelfs nu ik maar 2k in wisselend tempo mag lopen vanwege een blessure,grrr. Maar lopen is genieten en helemaal in andere omgeving.
Mijn hardloopschoenen neem ik altijd mee, het is zo bijzonder om te lopen tijdens vakantie. In mei genoot ik van mijn rondjes lopen over het eiland Lido, met zicht op Venetië, heel speciaal. De afgelopen weken liep ik braaf om de dag een rondje van ongeveer 4km op allerlei mooie plekken in Zweden.
Ja, de sportschoenen en fiets gaan altijd mee.
Dan is Koen overigens bij ons in de buurt op vakantie. Wij draaien hier, in Champcella al 25 jaar een herberg die zowel in de winter als in de zomer geopend is voor sportieve gasten. De trails lopen rond ons huis en we worden omringd door grote reuzen als De Izoard, De Galibier, Col de Vars, Risoul etc. Mocht jij Koen, of iemand anders in de buurt zijn wip dan even aan voor een bakje en een sportrustmoment in Gite “La Bergerie”.
Mijn hardloopschoenen zijn mee naar Spanje! Lekker over het strand kunnen lopen. Het schema ga ik in de vakantie soepel mee om!
Mijn hardloopschoenen gaan overal mee naartoe! Ik probeer zoveel mogelijk mijn schema te houden maar soms wordt het inderdaad wat anders. je moet doen waar je blij van wordt en je je goed bij voelt! Fijne Vakantie Koen!
Net terug van 2 weken Frankrijk. Nog nooit zoveel gelopen en met veel discipline. Behoorlijk stevige heuvels. Je merkt dat je die heuvels steeds beter gaat verteren. lopen in een andere omgeving voelt voor mij altijd veel minder vermoeiend.
Mijn hardloopschoenen gaan zeker mee naar Bali, of ik ze ga gebruiken weet ik niet. Ik ga namelijk rondreizen door Bali en lombok per mountainbike. Dus dat lijkt me een prima alternatief voor de trainingen!