Doel was 2:53:16 in Rotterdam, dat lukte niet
Bij de marathon in Rotterdam had ik een duidelijk doel: Eline hazen naar 2:53:16” (1 seconde sneller dan trainer Klaas).
Als dat net niet lukte, was het tweede doel onder de 2:56:05 (PR van Eline).
Mocht dat niet lukken dan mikten we op een tijd onder de drie uur (mooie tijd).
Dat lukte allemaal niet in Rotterdam. Wat wél lukte: tot het gaatje gaan en helemaal op een hoop gaan. Halverwege kwamen we door in 1:26, bij de finish was het 3:04:40. Met tranen. De voldoening kwam later. Ik had een heerlijke dag en keek ook uit naar de ervaring van Klaas, die zich met het 14-kilometer-schema had voorbereid.
Er stonden nogal wat bekenden aan de start en het begon goed
Voor het eerst van mijn lopersleven stond ik vooraan, in het vak voor het NK Marathon. Lee Towers zong voor het laatst You never walk alone. Zijn uitvoering van dit nummer bracht een beetje kippenvel, de minuut stilte die volgde voor Kelvin Kiptum, gaf extra kippenvel. Met tienduizend mensen stil zijn, is toch iets bijzonders.
Pang.
We vonden snel het gewenste tempo van 4:02 /km en genoten van de eerste kilometers. Halverwege kwamen we nog door in een goede tijd, maar al een paar kilometer eerder merkte Eline dat het zwaarder ging dan goed voelde. Hoge ademhaling, rood hoofd. Maar op wilskracht en volharding hield ze het tempo nog vol. Tot het niet meer ging. Het tempo zakte langzaam naar 5:00 /km.
Mijn gemoed zat in een spagaat.
Aan de ene kant vond ik het verdrietig voor mijn vriendin die in tranen liep te vloeken dat ze de marathon haat, aan de andere kant bewonderde ik haar wilskracht dat ze doorliep en kon ik al een voorschot nemen op het voldane gevoel dat na de marathon toch zou komen.
Wie altijd zijn doel haalt, stelt misschien niet de goede doelen. Soms is het goed om op een hoop te gaan.
Na de finish zat ze even in tranen op de stoep, maar al snel overheerste de voldoening van weer een medaille bij de marathon.
In de kleedkamer van de Vondelgym (dank voor de gastvrije ontvangst!) groeide de trots. Veel bekenden waren uitgestapt, nog meer bekenden waren op een hoop gegaan. Was het een zware editie? De teamgeest was hoe dan ook mooi: support alom.
Klaas had zich voorbereid met het 14-kilometer-schema
Hoe ging Klaas Boomsma? De trainer van Eline en mijn goede vriend Klaas trainde met het 14-kilometerschema. Dat vond ik al grappig. Klaas maakt een schema voor Eline, inclusief lange duurlopen en zelf pakt hij het 14-kilometerschema, om dat (weer) eens te doen. Er zijn veel wegen die naar een mooie marathon leiden. Hij schreef een verrukkelijk blog over lopen in de week voor de marathon en stond met vrolijke voorpret en wat spanning aan de start. Zijn beoogde tijd: tussen 3:05 en 3:10. Het werd 3:19, ook Klaas had het zwaar.
Ondanks dat veel bekenden het zwaar hadden, overheerst de loopvreugde van een heerlijke dag. Mijn ouders waren bij de Vondelgym na afloop, neef Mark ging lekker diep en liep 2:50, aardig wat KBoomers die toch een PR liepen en na afloop wentelen de endorfines zich in mijn brein voor een goed en vreugdevol gevoel.
Al met al: doelen niet gehaald, maar loopvreugde volop ingenomen.
Op naar de Goggins-challenge eind mei 😉
Liep jij met het 14-kilometerschema? Vul hier je naam en tijd in.
Of laat even een reactie achter op jouw ervaring in Rotterdam.
Net als vorig jaar ontzettend genoten. Mijn voorbereiding liet door omstandigheden alles te wensen over dus vertrouwen op mijn basisconditie en als doel zo vlak mogelijk uitlopen. Meerdere dieptepunten gehad, maar vond na 25 km opnieuw de flow op een net ietsje rustiger tempo. Met een grote lach doorgelopen tot de finish die ik in 3.41.49 passeerde. Kortom, kan weer niet wachten tot volgend jaar ☺️
En toch weer met een glimlach op de foto na het rennen van een zware marathon.
Het begint na de trainingsdagen met Koen vorige week en het lezen van deze blog wel weer te kriebelen om wat langere afstanden te gaan lopen ;).
Vorig jaar heb ik op 60 jarige leeftijd in Rotterdam mijn 1e marathon gelopen. Het was een geweldige ervaring! En ik was super blij met mijn tijd van 4 uur, 9 minuten en 50 seconden. Ik had niet echt een bepaald schema gevolgd, maar wel 3 keer een duurloop van 30 km gedaan en verschillende halve marathons gelopen. Afgelopen zondag voor de 2e keer in Rotterdam gelopen. In een tijd van 4 uur, 6 minuten en 5 seconden. Bijna 4 minuten sneller dan vorig jaar! Alhoewel zeker de laatste km’s pittig waren, weer ontzettend genoten! En wat een enthousiast publiek. Ik hoop hem volgend jaar weer te lopen.
Mooi om te lezen hoe de marathon van Eline en Klaas verliep en de belangrijkste conclusie: doelen niet gehaald maar loopvreugde volop ingenomen. Zo hoort het volgens mij te zijn.
Zelf ging ik weg met het idee dat alles onder de 3:30 uur prima zou zijn. Het werd met 3:13:51 een dik pr (stond op 3:16:04 afgelopen oktober gelopen in Eindhoven). Heb heerlijkgerend tot ongeveer 37 km, daarna werd het heel zwaar. Maar alle mensen daar in Rotterdam zorgden ervoor dat ik toch door kon gaan. Wat een vibe in de stad.
En niet te vergeten de support van mensen van de club die vanuit Eindhoven naar Rotterdam gekomen waren om de lopers om de 5 km te voorzien van sportdrank of water. Wat een toppers zijn dat geweest!
Kwam Klaas overigens tijdens de race twee keer tegen en heb de eerste keer zelfs nog even met hem gesproken.
Een marathon blijft onvoorspelbaar maar dat maakt het ook leuk en spannend. Hoe dan ook is het altijd een feestje nadien. Sowieso mag iedereen die de marathon weer heeft uitgelopen trots op zichzelf zijn (beoogde eindtijd wel of niet gehaald).
Op naar, in mijn geval, nummer 44.
Ook bij mij een andere eindtijd dan ik op hoopte, maar wel een geweldig gevoel, achteraf dat ik doorgegaan ben voor het uitlopen😅!
Vooraf getraind met schema van Klaas op 3.30 of sneller, maar op 30 K het schema moeten loslaten op tempo. Te hard gestart, wel 2 PR, op 10K en de halve😁
Geweldig publiek in Rotterdam 👏👏
Gefeliciteerd, Henk Top gedaan
Sjoertje Gorun
Bedankt Sjoertje🏃🏼😁!
Ik liep samen met mijn dochter en schoonzoon. We gingen voor onder de 4 uur. Het zou een “makkie” worden want de voorbereidingen waren top. We liepen gemakkelijk 5:20, dus volop vertrouwen. Het liep helaas anders. Mijn dochter kreeg een hitte beroerte en is bij 28 km met een ambulance afgevoerd. Gelukkig is het goed afgelopen en is ze weer thuis. Mijn schoonzoon en ik hebben voor haar de marathon uitgelopen, maar de lol was er vanaf. Weinig mensen zijn bekend met de symptomen van een hitteberoerte en iedereen (ook getrainde mensen) kan het overkomen. Mijn dochter kan het gelukkig na vertellen, maar elke hardloper zou van de symptomen op de hoogte moeten zijn. Dan kan je op tijd uitstappen en is het gewoon niet je dag!
Wij hebben de marathon uitgelopen in 4:24 maar bij een half uur onderbreking en de omstandigheden zijn we toch nog tevreden.
Ik heb ook van meerdere mensen gehoord dat ze het zwaar hadden. Ikzelf ging top. Met het 14 kilometer schema 3:49 gelopen. 17 minuten sneller dan vorig jaar (toen ook met 14 kilometer schema). Heb dit jaar wel een beetje “vals gespeeld”, want heb 2 halve marathons gelopen in de voorbereiding.
Ik neem voor iedereen mijn petje af, wat voor tijd er ook gelopen wordt. Het is een enorme prestatie. Van harte gefeliciteerd iedereen. 👌👍
Voor de 3e keer met het 14-km schema getraind en de marathon (telkens in Rotterdam) uitgelopen; voor mij een heerlijk schema omdat:
1. ik niet van lange duurlopen houd, en zeker niet alleen;
2. (uiteindelijk)14 km als langste training/duurloop prima te doen is, ook qua tijdsduur (neemt niet zoveel tijd in beslag); wel elke keer één langere duurloop (boven de 25 km) getest, ook qua eten/drinken;
3. ik toch wel wat pijntjes krijg bij te vaak te lang lopen;
4. het trainen voor een marathon toch wel veel tijd in beslag neemt.
In 2022 voor het eerst, toen tevreden over het überhaupt uitlopen van mijn eerste marathon (nooit gedacht dat ik dat ooit zou doen; toen ik eind 2019 begon met lopen was ik al blij dat ik 5, en daarna 10 km kon rennen);
in 2023 voor de 2e keer, toen heel tevreden over de manier waarop ik de marathon dat jaar uitgelopen heb;
en nu in 2024 trots op mezelf omdat ik het mentaal moeilijk had (na 21 km, toen moest ik zonder mijn hardloopvriendin alleen verder lopen) maar desondanks toch weer heb gedaan.
Ik kan het iedereen aanraden, ook al wordt er in mijn geval (volgens mij) vaak gedacht dat je niet hard kunt lopen met dit schema (waarschijnlijk omdat ik geen hele snelle loper ben, ha ha). Gelukkig is het tegendeel wel bewezen. Zonder dit schema had ik het nooit aangedurfd. En nu dus de trotse bezitter van 3 mooie marathon-medailles.
Beste Marathonlopers,
Toch allemaal gefeliciteerd, het blijft een prestatie.
En weer een prachtige blog Koen. TOPPER.
Fijne dag toewenst allemaal.
Merci Hans!
Voor mij was het een editie met gemengde gevoelens. Heb het 14km gevolgd, maar wel twee halve marathons binnen het schema. De voorbereiding liep vanaf eind januari geweldig met PR’s op de 10km (47:02) en halve marathon (1:44). Dan ook vol vertrouwen voor Rotterdam. Tot 35km geen probleem en op schema voor 3:56, toen flink verslikt bij drinken en langzaam maar zeker misselijk geworden, wellicht ook in combinatie met de toch aardig opgelopen temperatuur. Eindtijd 4:06:05 met een doel van onder de 4 uur.
Wel heel erg genoten van de ambiance en toch maar weer een marathon uitgelopen.
Koen, bedankt voor de leuke en herkenbare blog weer!
En nog meer kippenvel bij het lezen van je blog.
Op naar Rutten
Jammer dat het niet gelukt is. Ging bij mij ook niet zoals bedacht. Doel was sub 3 (PR 3:04). Eerste helft zag er goed uit want ik kwam door in 1:28. Na 25 km ging het echter bergafwaarts en ik hobbelde uiteindelijk over de streep in 3:12:48. Desondanks weer prachtige dag en ik heb een mooi bedrag opgehaald voor KWF! Benieuwd om jullie ervaringen te horen in de podcast!
Ha Eddy, geniet alsnog lekker na. De podcast is live: https://soundcloud.com/user-787553436/79-rotterdam-marathon-klaas-in-de-gevangenis-en-de-stroomtramloop