Met 80 atleten een week in Ghana geweest waar ik een 1/2 marathon ging lopen. Op donderdag 20 oktober was het zover. In de dagen ervoor moest de volledige route al een keer worden aangepast omdat deze nagenoeg volledig onbegaanbaar was geworden door de overvloedige regenval.
De track bestond nu uit een lange rechtdoor gaande weg van 11km. Daarna 2 km heen en terug op dezelfde weg om na 15km op het laatste stuk van de oorspronkelijke track uit de komen. De ondergrond van de eerste 15km bestond uit rood gravel en was regelmatig ongelijkmatig en voorzien van de nodige plassen. Het laatste stuk was helemaal baggeren. Gevolg: je kwam nooit in je ritme omdat er regelmatig gewandeld moest worden. Ook waren er om de 3km waterposten waar verplicht moest worden gedronken en gekoeld. Uiteindelijk ene tijd van 2u50min wat gezien de omstandigheden al knap was.
Dankzij Sportrusten een voorbereiding zonder blessures gehad terwijl ik daarvoor regelmatig kuit en hamstringproblemen had. Al met al een zeer bijzondere ervaring geweest die ik voor geen goud had willen missen. Nu op naar een hele marathon (op normale ondergrond)?
Nog geen reacties op "John Hankel – Halve marathon Muskathlon Ghana 2023"