Schitterend nieuw boek voor wielrenners: Kopwerk

Dit boek wil iedere wielrenner hebben

Een boek bomvol kennis, lange anekdotes, korte bijdragen en schitterende foto’s.

Kennis
Met de tips van Aart Vierhouten ga je geheid harder fietsen. In Kopwerk lees je over de voordelen van gevarieerd trainen. Wat is het nut van ‘vogels kijken’ en hoe vaak moet je met hoge hartslagen intensieve intervaltraining doen?

In Kopwerk leer je hoe je slim gebruik maakt van je hartslagmeter. Zodat je hartslagmeter niet langer een irritant ding is, dat af en toe gaat piepen, maar dat het een instrument wordt waardoor je harder gaat fietsen.

Verder geeft Koen de Jong tips om je ademhaling onder controle te houden bergop en hoe je sneller herstelt na een training.

Anekdotes en verhalen

Aart Vierhouten heeft met bondscoach Gerrie Knetemann bijzondere momenten gedeeld, bijvoorbeeld tijdens een WK waar Aart er helemaal doorheen zat en Knetemann een speciale truc uithaalde waardoor Aart weer even vooruit kon.

Er staat ook een verhaal in over Aart waar de tranen van in je ogen springen. Als je dat leest denk je vooral: gelukkig is er Aart er nog.

Het boek staat verder vol anekdotes van Aart, maar ook van Leo van Vliet, Joop Zoetemelk, Tom Dumoulin en veel meer.

Korte bijdragen
Kopwerk heeft ook bijdragen van Peter Winnen, JW Roy en Eric Corton.

De stukken van dit trio zijn herkenbaar en bezorgen je fietslust: je krijgt direct zin om je fietskleren aan te trekken en op te stappen.

Wist je bijvoorbeeld dat Peter Winnen veertig jaar geleden al aan yoga deed en het bijna aan de stok kreeg met Peter Post en dat JW Roy vóór hij muzikant werd, koersen reed bij de jeugd?

Foto’s
De teksten in Kopwerk worden gelardeerd met schitterende foto’s.

Een briljante foto van Joop Zoetemelk met zijn zoontje Karl is het kroonjuweel, je blijft ernaar kijken.

Bestel Kopwerk

 

Over de auteur

Ademhaling is mijn favoriete onderwerp. Hardlopen en kou staan gedeeld tweede. Over deze onderwerpen schreef ik 10 boeken en ik leid ademcoaches en koucoaches op. Mijn favoriete ademhalingsoefening is anapana en run-dip-run is mijn favoriete training.

Koen de Jong