Dag Frank,
Bedankt voor je felicitatie!
Het wordt inderdaad mijn eerste marathon en ik kan dus ook niet vergelijken met andere trainingsmethodes. Vorig jaar oktober heb ik mijn eerste halve marathon gelopen met de Sportrusten-methode. Ik was zelf vol twijfel of ik de afstand aan zou kunnen, gezien de relatief weinig kilometers aan training. Uiteindelijk finishte ik in 1u37, dik tevreden dus!
Ik ben een jaar geleden begonnen met Sportrusten om mezelf fitter te voelen, een (halve) marathon was een logische vervolgstap, aangemoedigd door neef Koen. Elke week loop ik nu 3 tot 4 keer en kan ik zeggen dat ik me écht fitter voel. Dat merk ik met name in de avonden en ook aan meer concentratie op het werk. Dat vind ik persoonlijk het belangrijkste effect die ik met Sportrusten ervaar.
De positieve effecten die jij noemt ervaar ik ook, al merk ik dat minder slaap wel een negatieve invloed heeft.

De kortste afstand loop ik op maximale hartslag, die ervaar ik als erg pittig, maar geeft wel een voldaan gevoel. De fijnste training vind ik de langste afstand op marathonhartslag/snelheid en ik merk dat mijn snelheid na ruim 70 dagen vooruit is gegaan.
Afgelopen zaterdag voor de laatste keer volle bak gegaan op de 10K tijdens de Veluwepoortloop in Nijkerk: 39:23! Is het jou nog gelukt om onder de 45 te komen?
Succes in de laatste weken (en veel plezier!).