Hartslag 5km Energy Control

Plaats reactie
Cally
Berichten: 2
Lid geworden op: 03 feb 2018, 12:49

Hartslag 5km Energy Control

Bericht door Cally »

Hi all,

Doel: Marathon Rotterdam sub3
Methode: Energy Control (tweede keer)

Probleem: De kortste afstand van vier (5km/HF181). Deze training krijg ik mijn hartslag met heel veel moeite naar max HF170 op het eind. Vandaag zelfs gemiddeld HF167. Ik warm op, doe loopscholing, korte sprints. Ik begin meteen hard en tijdens de 5km zijn alle signalen van zone 5 er. Korte ademhaling, niet harder kunnen, zeer zwaar, gevoelsmatig het rood ingaan. Alleen die hartslag gaat maar niet omhoog.

Nu komt het gekke. De andere drie trainingen er omheen (HF161, HF171, HF166) heb ik totaal geen moeite met de hartslag en hou ik hem mooi stabiel, er net boven zelfs.

Heeft iemand hier ervaring mee?
Kan dit van invloed zijn op het eindresultaat?
Of maak ik mij misschien gewoon te druk om deze training haha? :roll:

Thanks!
Cally
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: Hartslag 5km Energy Control

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hoi Cally,

Als een een training op hoge hartslag wilt lopen, en je hebt moeite deze te halen, doe dan een warming op met een paar stevige versnellingen erin. Wandel dan even of doe een paar rekoefeningen voordat je aan de eigenlijke training begint.

Start dan niet als een malloot, wel in een flink tempo natuurlijk, maar houd je focus op je ademhaling en je techniek. Als je ongecontroleerd gaat lopen (hijgen) is het extra moeilijk een hoge hartslag te halen! :)

Ik hoop dat je er wat aan hebt.

Blijde groet,

Rob
Laatst gewijzigd door RunningRob - Sportrusten op 05 feb 2018, 19:48, 3 keer totaal gewijzigd.
Cally
Berichten: 2
Lid geworden op: 03 feb 2018, 12:49

Re: Hartslag 5km Energy Control

Bericht door Cally »

Thanks Rob,

Hier kan ik wat mee!
Vooral dat niet als een malloot starten ;)
Plaats reactie