Dam tot Damloop

Plaats reactie
rreijers
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 jan 2015, 17:37

Dam tot Damloop

Bericht door rreijers »

Hoi,

Ik wil het Sportrusten HM schema gaan volgen voor de Dam tot Damloop. Is dat verstandig of moet ik het schema aanpassen aan de iets kortere afstand van 16km?

Gr. Roeland
rreijers
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 jan 2015, 17:37

Re: Dam tot Damloop

Bericht door rreijers »

Ik vond het antwoord in een ander forum. Het HM schema is prima toepasbaar voor het 16km schema.

http://www.sportrusten.nl/koffiehoek/vi ... f=17&t=155
fritshakkesteegt5641707600
Berichten: 1
Lid geworden op: 22 aug 2016, 20:10

Re: Dam tot Damloop

Bericht door fritshakkesteegt5641707600 »

Afgelopen zondag Dam tot Damloop gedaan; gefinisht in 1.35, maar laatste 5 km met pijn in de knieen gelopen, de runners knee waar ik al eens last van gehad heb. Ik wijt het vooral aan het lopen op asfalt/steen. Daar kan mijn lijf als ik meer dan een uur loop niet zo goed tegen.
In de duinen en op het strand kan ik makkelijk anderhalf uur lopen zonder last te krijgen, een groot verschil in schokbelasting.
Met de voorbereiding het schema behoorlijk aangehouden en niet meer dan 10 km gelopen. Maar zo heb ik dus mijn benen niet aan die langere inspanning op asfalt kunnen laten wennen en prompt dus last gekregen.
Herkent iemand dat ?
Hetzelfde geldt in feite voor de voorbereiding op een halve; moet het lichaam niet aan die langere belasting wennen ?
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: Dam tot Damloop

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hallo Frits,

Zere knieën is vaak een techniek probleem, Voeten (tenen) naar voren laten wijzen, hoge stapfrequentie en middenvoet landing zijn de belangrijkste ingrediënten in deze.

Hier een pagina met wat tips:
http://www.prorun.nl/training/looptechn ... n-10-tips/

Mocht je je er verder in willen verdiepen zou ik een boek over chi running lezen of een workshop hierin volgen.

Met blijde groet,

Rob
Plaats reactie