Hartslag meter Pols / Borstband

Plaats reactie
Nanet
Berichten: 2
Lid geworden op: 22 jan 2015, 13:52

Hartslag meter Pols / Borstband

Bericht door Nanet »

Hallo allen,
Ik loop al een tijd met een borstband harstlagmeter. Echter irriteert de band me soms (krijg schuurplekjes op mijn buik). Heeft een van jullie ervaring met een polsband om de hartslag te meten? Is dit net zo nauwkeurig als een polsband? En welke merken bevallen jullie goed?
martmarbus
Berichten: 45
Lid geworden op: 08 mei 2015, 15:05
Locatie: Den Helder
Contacteer:

Re: Hartslag meter Pols / Borstband

Bericht door martmarbus »

Ik heb de polar M400 en draag een borstband.
Al zou ik m de hele dag dragen, dan zou ik nog geen last ervan krijgen.
Mijn dochter draagt m juist niet, omdat deze band bij haar irriteert. Dus het is bij iedereen weer anders.
Hartslag meten via een polsband schijnt minder nauwkeurig te zijn. Maar dat is van horen en zeggen.
Op naar de Oudejaarsloop Den Helder

I rest my case!!!
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: Hartslag meter Pols / Borstband

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hallo Nanet, niet het antwoord waar je om vraagt maar: ik weet niet werk merk hartslagmeter je gebruikt maar ik weet dat je bij Polar ook soft banden kunt bestellen. Misschien dat dat helpt? Bij de M400 waar martmarbus het over heeft wordt al de soft band meegeleverd.
Met vriendelijke groet, Rob
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: Hartslag meter Pols / Borstband

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hallo Nanet, ik was zelf ook wel nieuwsgierig en heb wat verder gespeurd. Op hartslagmetercenter.nl kun je er eentje kopen maar ook honderden reviews lezen. De reacties zijn erg wisselend. Sommigen zijn erg enthousiast maar er zijn ook veel mensen die klagen dat de meting niet functioneert na enige tijd of als je zweet. Ook speur ik een beetje uit de berichten dat je de band strak om je pols moet doen voordat hij goed werkt, en dat lijkt me ook niet comfortabel. De klachten lijken niet prijs gerelateerd, ook bij de duurdere modellen zie je wisselende reacties.
Ik ontdekte bij toeval nog wel een hele andere optie: Bio Sport oordopjes van SMS Audio zijn oordopjes om muziek te luisteren die ook je hartslag meten. Dit schijnt dan weer wel nauwkeurig te zijn. Nadeel is wel dat je een telefoon moet meesjouwen (met runkeeper app).
Nanet
Berichten: 2
Lid geworden op: 22 jan 2015, 13:52

Re: Hartslag meter Pols / Borstband

Bericht door Nanet »

Dankjewel runningrob en martmarbus voor jullie reactie!Ik heb inderdaad geen softband. Ik gebruik er een van Sigma en de laatste tijd werkt ie niet goed meer. Ik heb nu geregeld dat ik 'm naar Duitsland mag sturen en ze gaan kijken wat er aan de hand is. Mocht ie niet meer goed gerepareerd kunnen worden dan ga ik voor een nieuwe. Wat jullie ook al schrijven, over de polsband zijn verschillende ervaringen. Helaas heeft nog niet iemand gereageerd die zelf hier ervaring mee heeft. Als ik voor een borstband ga dan sowieso een softband, dank voor die tip!
mariska82666700
Berichten: 3
Lid geworden op: 16 mei 2016, 01:27

Re: Hartslag meter Pols / Borstband

Bericht door mariska82666700 »

Hoi Nanet,
Ik herken het probleem, ik had ook altijd wondjes van de hartslagband. Dwz, totdat ik er een gewoonte van maakte om een pleister te plakken daar waar het wondje steeds ontstond (onder de sensor). Ik gebruik hier Tegaderm voor (heel dun, doorzichtig pleister, rol 5 cm breed, gekocht via internet) maar je kunt vast ook prima ander soort pleister/tape voor gebruiken. Dit werkt prima en is vast veel goedkoper dan een nieuwe hartslagmeter of hartslagband kopen. Wat betreft de hartslagmeters die op de pols meten: ik heb me laten vertellen dat ze prima werken maar wel wat vertraging zit op de weergave van de actuele hartslag.
Plaats reactie