PR met 100 dagen schema?

Besloten groep voor alle deelnemers aan het 100-dagen programma
Plaats reactie
Giel
Berichten: 3
Lid geworden op: 23 jun 2019, 20:38

PR met 100 dagen schema?

Bericht door Giel »

Is het 100 dagen schema (bijvoorbeeld halve marathon maar maakt eigenlijk niet uit welke afstand) ook geschikt om een PR te lopen? Of is het meer bedoeld om in een goede balans de wedstrijd te volbrengen? Er zitten namelijk niet zoveel trainingen op het omslagpunt of interval trainingen in het schema. Ik lees ook dat je juist van trainen op of nabij je omslagpunt sneller wordt. Er is wel een aantal keer 10K voluit bij het halve marathon schema maar ben even benieuwd naar de ervaringen met de resultaten in combinatie met het 100 dagen schema (en vergeleken met een 'regulier' schema). Alvast bedankt!
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: PR met 100 dagen schema?

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hoi Giel,

Je kunt prima een PR lopen, althans ik hoor dat regelmatig van "onze" lopers.

Als je de trainingen niet intensief vind, dat is het prima om de wekelijkse intensieve training uit je schema voluit te lopen in plaats van de aangegeven zone. Het is ook goed om deze training als interval te doen waarbij je de snelle stukken voluit doet.

Mocht je gewoon het schema aanhouden, doe dat in ieder geval wel de 10k voluit trainingen want die zijn er ook voor bedoeld om je sneller te maken.

Blijde groet,

Rob
Plaats reactie