Ademhalen en hoge hartslag

Plaats reactie
korz
Berichten: 187
Lid geworden op: 07 nov 2015, 12:40
Locatie: Empel

Ademhalen en hoge hartslag

Bericht door korz »

Na de inspanningstest gaf Koen aan dat ik een "luie loper " ben. :) Nu ik op het punt sta om te beginnen met mijn halve marathon schema merk ik dat hij gelijk heeft. Ik heb nu 3x geprobeerd om te hard te lopen op mijn halve marathon hartslag.Dat valt zwaar tegen. Doen jullie bij die snelle loopjes ook ademhalings oefeningen? Want het lukt mij niet om in D3 mijn uitademing te verlengen. Hebben jullie tips?
Lopen met je hart: heerlijk!
Gebruikersavatar
RunningRob - Sportrusten
Berichten: 6122
Lid geworden op: 05 feb 2015, 14:13

Re: Ademhalen en hoge hartslag

Bericht door RunningRob - Sportrusten »

Hoi Korz,

Ik herken dit wel, ik heb zelf ook lopen experimenteren met de ademhaling.
Bij het vogels kijken verleng je de uitademing.
De trainingen op halve marathon tempo (en voluit) zijn best pittig, en het kan heel goed dat je hier je uitademing niet kunt verlengen. Dit hoeft ook niet. Probeer wel niet te snel te ademen door stappen te tellen, dus bijvoorbeeld 2 stappen inademen, 2 stappen uitademen, of 3 in / 3 uit. Je moet zelf even proberen wat je het prettigst vindt.

Na de training kun je nog een stukje uitlopen of wandelen waarbij je de uitademing weer verlengt, om de hartslag weer naar beneden te krijgen, eventueel gevolgd door een oefening waarbij je ook pauzeert na de uitademing.

Succes! Laat je weten of het lukt?

Met blijde groet,

Rob
korz
Berichten: 187
Lid geworden op: 07 nov 2015, 12:40
Locatie: Empel

Re: Ademhalen en hoge hartslag

Bericht door korz »

Rob bedankt voor je reactie. Dit gaat zeker helpen. Ik ga er mee aan de slag
Lopen met je hart: heerlijk!
Plaats reactie