Pagina 1 van 1
Laatste trainingen indeling
Geplaatst: 29 sep 2021, 10:20
door Desiree
Hoi,
Ik ben door mijn vakantie wat afgeweken van de trainingen en dagen waarop ik normaliter train. Nu zou ik vrijdag nog 13 km lopen en zondag 9km. Dan zou ik in de week voorafgaand aan de marathon op dinsdag nog 14 km moeten lopen. Is dat niet te kort op de marathon?
Wat raad je me aan? de korte training niet lopen en deze week alleen de lange afstanden of toch dinsdag nog de 14 km doen?
Groet Desiree
Re: Laatste trainingen indeling
Geplaatst: 30 sep 2021, 20:52
door stigmos
Hoi, je geeft zelf het antwoord al. Zoals je het omschrijft heb je niet voldoende rust voor de marathon. Het is helemaal niet erg om een training in te korten of over te slaan of er een vogelkijk moment van te maken. Ik loop de laatste week voor de marathon op zondag nog 12 tot 14 km en dan vervolgens maandag en woensdag nog 2 x 12 minuten. Welke en wanneer loop jij?
Groetjes,
Saskia
Re: Laatste trainingen indeling
Geplaatst: 01 okt 2021, 10:14
door Desiree
Hi,
Ik loop 10 oktober in Eindhoven. De reden dat ik het vraag is omdat ik op vakantie al een snelle training heb overgeslagen en de andere snelle training (door de hitte) maar voor de helft van het aantal km's. Daardoor heb ik nu een beetje het gevoel dat ik misschien te weinig heb gedaan en alsnog in de week voorafgaand aan de marathon een training moet doen om te compenseren.
Dus advies is welkom.
Groet Desiree
Re: Laatste trainingen indeling
Geplaatst: 01 okt 2021, 14:28
door stigmos
Hi, volgens mij zegt Koen als je 80 % van je trainingen doet is er niks aan de hand. Ik heb ook 1 x een snelle 10 overgeslagen, 2 langere trainingen samengevoegd en een intensieve overgeslagen. De vogelkijk trainingen doe ik wandelen. Ik zou zondag je langste training doen. Maandag en woensdag 12 minuten om de spieren te prikkelen. De rest van de week uitrusten.
Komt goed! Succes volgende week.