Pagina 1 van 1

Twijfel hartslagzones

Geplaatst: 11 aug 2021, 09:59
door Joke Lorist-Klappe
Gisteren was dag 25 van mijn 100 dagen programma voor M Rotterdam. Ik begon half juli, met een geschatte max hartslag van 180. (Ik wist wel dat dit te hoog zou zijn, de eerste trainingen kostten me veel moeite) Na een sporttest op 28 juli, heb ik het schema aangepast, maar ik twijfel nu of ik goed zit. Bij de fietstest had ik een max hartslag van 144. Ik heb op advies van de sportarts 155 ingevuld als omslagpunt. Afgelopen zondag liep ik de 10km voluit, met een gemiddelde hartslag van 148 en een maximale hartslag 158 (veel wind, tijd 54:51). Heb omslagpunt bijgesteld naar 156 (2 slagen onder maximaal)
Gisteren heb ik 11km gelopen, moest volgens het schema onder HS 130 blijven, maar dit lukte niet echt. Kwam gemiddeld op 132, voelde wel relaxt maar tempo viel tegen.
Ik twijfel nu of ik goed bezig ben…
(Doe braaf m’n ademhalingsoefeningen en dat voelt goed! Onder het lopen kan ik rustig uitademen: gisteren 2 passen in, 5 passen uit).
Graag advies🤔. Dank alvast!

Re: Twijfel hartslagzones

Geplaatst: 12 aug 2021, 10:03
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Joke,

Ik heb even naar je trainingen gekeken en het mag inderdaad wel wat sneller. Als ik kijk naar je 10km tijd dan zou ik verachten dat je op de marathon (en dus ook de trainingen op lage marathonhartslag) loopt op ongeveer 6:14 min/km. Jij loopt wat langzamer op deze hartslag, en dan zit je vaak ook nog eens bovenin de zone. Het scheelt ook weer niet zoveel.

Kun je je omslagpunt eens op 160 zetten en kijken hoe het dan gaat? Ik denk dat je trainingen dan ook wat prettiger zullen gaan.

Blijde groet,
Rob