Pagina 1 van 1

Trek na avondtraining-hoe ga je daar mee om?

Geplaatst: 13 jan 2021, 23:16
door Webster
Ik zit nu op dag 10 van het programma en het bevalt erg goed. De stap naar 2 maaltijden ging goed en ik vast ca 18u per dag. Omdat ik vroeger lang ketogeen heb gegeten (koolhydraatarm) was de metabolic switch zo gemaakt (mijn lichaam wist het nog :D ) Ik ervaar dus nu al de voordelen van meer energie, focus en goede nachtrust. Maar na een avondtraining (bootcamp), waarbij ik mijn laatste maaltijd daarvoor gegeten heb, heb ik erg veel trek en moeite om niet nog een handje nootjes of wat kwark te eten. Ik houd ook niet mijn macro’s bij, dus het kan zijn dat ik toch te weinig heb gegeten in die 2 eetmomenten. Hebben meer mensen hier last van en hoe gaan jullie hier mee om?

Alvast bedankt voor het meedenken!

Re: Trek na avondtraining-hoe ga je daar mee om?

Geplaatst: 16 jan 2021, 11:19
door Janneke - Sportrusten
Hoi Webster,

Het kan twee kanten op: je helpt je lijf om na het sporten niet te eten om je glycogeenvoorraden leeg te trekken en zo sneller in de autofagie te komen. Ideaal om je lijf dus een handje te helpen om ontstekingen op te ruimen.
Als je te weinig hebt gegeten en onder de 'nullijn' zakt, kan het ook vervelend zijn. Je kunt er dan voor kiezen om je maaltijden die dag iets aan te passen en wat groter te maken. Wil je je grote voordelen van het vasten niet teniet doen, zou ik het eten na het sporten niet aanraden.

Groetjes Janneke

Re: Trek na avondtraining-hoe ga je daar mee om?

Geplaatst: 17 jan 2021, 09:25
door Webster
Hoi Janneke,

Dank voor je antwoord! Ik ga komende week goed bijhouden wat ik eet voor een avondtraining zodat ik dat eventueel aan kan passen als dat nodig blijkt.

Groetjes Frederike

Re: Trek na avondtraining-hoe ga je daar mee om?

Geplaatst: 08 feb 2021, 11:34
door Janneke - Sportrusten
Super, ik ben benieuwd!

groetjes Janneke