Pagina 1 van 1

Ademhaling

Geplaatst: 09 jan 2021, 13:31
door Mariette Duijsters
Hoi!

Nog een vraagje over de ademhaling. Als ik 3 passen in adem en 5 passen uitadem word ik wat licht in mijn hoofd.
Ik was gewend aan 3 in en 3 uit.

Wat raad je aan?

Re: Ademhaling

Geplaatst: 10 jan 2021, 20:13
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Mariette,

Je moet experimenteren met het aantal passen. Focus niet op één aantal, maar pas het aantal aan aan de training, en tijdens de training als je merkt dat je licht wordt in je hoofd of als je moeite hebt je tempo vast te houden.

Meer stappen uit dan in doe je bij rustige trainingen, vogels kijken of misschien een training op lage hartslag. Bij tempo trainingen doe ik ook vrijwel altijd een gelijk aantal stappen in en uit.

Zo is vogels kijken bij mij 3 passen in / 4 of 5 passen uit. Intensieve trainingen en wedstrijden 2 in / 2 uit. De rest is dus daar tussenin. Maar het gebeurd wel eens dat ik bijvoorbeeld 3 in / 4 uit loop en merkt dat ik moeite heb de hartslag vast te houden, dan schakel ik over naar 3 in/3 uit of 2 in / 3 uit. En meestal gaat het dan gelijk een stuk beter ;) .

Blijde groet,
Rob

Re: Ademhaling

Geplaatst: 10 jan 2021, 22:31
door Mariette Duijsters
Bedankt!!!