Pagina 1 van 1

na 3 weken halve marathontraining..

Geplaatst: 04 feb 2020, 14:27
door Koendoetsport
Dag Rob

Na de marathon Eindhoven met sportrusten heb ik nu voor een halve gekozen (Damme-Brugge-Damme), ook met een SR schema.
Het valt me op dat ik aan de bak moet! Alle trainingen voelen behoorlijk intensief, de kortste is het hoogst in hartslag. Altijd blij als die erop zit.
Ik zit nu in week 3 en zit met een paar vragen...
- Hoe zit het met vetverbranding/aanspreken van energiezuinige vetten als ik altijd intensief en vrij hoog in hartslag loop? Verandert deze manier van trainen iets aan de basis die ik met het marathonschema legde? Is het na het halve marathonschema weer vlot aanpassen naar marathontraining? (in september zou ik in Antwerpen de marathon willen lopen.)
- Hoe doseer ik de 10km Voluit?? --> het tempo van de 4km intensief hou ik niet vol over de 10km, ook het tempo van de 7km voelt wat aan de hoge kant (dat zou misschien wel vol te houden zijn maar is mentaal wel taai....) Ik merk overigens wel dat het intensief trainen langzaam aan went.

Alvast bedankt voor jouw inzicht!

groeten Koen

Re: na 3 weken halve marathontraining..

Geplaatst: 04 feb 2020, 22:42
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Koen,
Koendoetsport schreef: 04 feb 2020, 14:27 Hoe zit het met vetverbranding/aanspreken van energiezuinige vetten
Als je traint voor de halve dan loop je best dicht bij je omslagpunt, dat klopt. Je energiezuinige vetten zijn voor de halve minder van belang in vergelijking met de hele marathon. Je traint deze bij het vogels kijken en je zou af en toe eens 's ochtends kunnen lopen voor het ontbijt.
Koendoetsport schreef: 04 feb 2020, 14:27 Is het na het halve marathonschema weer vlot aanpassen naar marathontraining?
Na je halve kun je gewoon het schema voor de hele weer oppakken. Je hebt immers al een prima conditie dus dat lijkt me geen probleem.
Koendoetsport schreef: 04 feb 2020, 14:27 Hoe doseer ik de 10km Voluit??
Gewoon, voluit! :) Probeer even niet op je hartslag te letten, maar loop op je gevoel. Mijn ervaring is dat ik dan de snelste 10k's loop. En mocht je er tegen het einde nog een eindspurt uit kunnen persen, dan weet je dat je eigenlijk te langzaam gestart bent...

Succes!

Rob

Re: na 3 weken halve marathontraining..

Geplaatst: 05 feb 2020, 14:27
door Koendoetsport
Hoi Rob

Bedankt voor jouw reactie!

Ik loop meestal voor het ontbijt, dan zit dus goed ;-)

Gewoon voluit! Daar gaan ik voor.. Als ik het goed begrijp, start je voluit, als je tempo naderhand langzaam zakt, dan is dat op zich niet zo erg, zo lang je maar vol gas blijft geven? Als ik aan het einde nog veel reserve over heb, dan zat er meer in/een les voor de volgende 10 voluit?

groeten Koen

Re: na 3 weken halve marathontraining..

Geplaatst: 05 feb 2020, 21:11
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Koen,

Je hebt het goed begrepen :D

Blijde groet,
Rob

Re: na 3 weken halve marathontraining..

Geplaatst: 07 feb 2020, 15:39
door Koendoetsport
top! bedankt! ;)