Pagina 1 van 1
Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 02 okt 2019, 09:15
door Bert Fink
Rob,
Helaas ben ik dit weekend verkouden geworden. Ik voel me daarom meer vermoeid en minder fit. Gisteravond wel vogels gekeken en dat ging op zich goed en heb ook niet het gevoel dat het negatieve invloed heeft gehad.
Vanavond staat er een intensieve training op het programma. Ik twijfel of het verstandig is om dit nu te gaan doen (tenzij ik me goed voel vanavond). Wil zo'n 2 weken voor de marathon geen risico lopen. Ik wil wel lopen, maar wat is dan het verstandigst:
- Een kortere intensieve training (dus 6 of 7 km) i.p.v. 9 km? of
- Een training van 9 km met een marathon hsl laag?
- Andere suggestie voor de training?
Alvast bedankt voor je advies.
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 02 okt 2019, 19:26
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Bert,
Een verkoudheid is op zich geen probleem. Zolang je geen koorts hebt en geen spierpijn is er niets aan de hand.
Heb je wel koorts of spierpijn: niet trainen!
Zie ook:
https://www.sportzorg.nl/sporttakken/wi ... erkoudheid
Dus in principe mag je gewoon blijven trainen, maar mocht je dat niet zien zitten kun je gewoon wat korter lopen of, zoals je ook al voorstelde, de training op een lager tempo doen.
Beterschap!
Rob
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 03 okt 2019, 09:06
door Bert Fink
Dank, Rob. Je advies kwam net te laat, want toen was ik al begonnen aan mijn training

Heb mijn gevoel gevolgd en heb getraind met lage marathon hsl. Was pittig genoeg, al was het tempo dat ik liep hoger dan ik had verwacht. Merk nu overigens wel dat ik wat vermoeider voel dan normaal.
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 04 okt 2019, 10:21
door Bert Fink
Helaas toch ziek geworden. Balen, zo'n twee weken voor mijn marathondebuut in Amsterdam. Ben moe, keelpijn en lijf voelt stijf. Rust hsl evenwel niet veel hoger en lijk ook geen koorts te hebben. Vandaag niet trainen, maar rust. Hopelijk ben ik snel weer beter en kan ik de training volgende week weer oppakken.
Ofschoon het dus nog even afwachten is wel alvast de vraag wat het beste is.
- Gewoon de training volgens schema voor de laatste 2 weken hervatten of rustiger trainen tot aan de marathon?
En stel dat ik volgende week nog onvoldoende ben hersteld:
- Zou ik dan de marathon Amsterdam alsnog kunnen lopen of raad je dat sterk af en moet ik een andere marathon op een later tijdstip gaan lopen?
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 04 okt 2019, 20:59
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Bert,
Ik zou een paar dagen rust nemen en als je rusthartslag normaal blijft en je geen koorts hebt kun je verder trainen. Misschien eerst even 1 of 2 keer vogels kijken om te voelen hoe het gaat. En in dit geval kun je ook rustig de marathon doet.
Als je de week voor de marathon koortsvrij bent en geen klachten voorzie ik weinig/geen problemen voor de marathon
Sterkte!
Rob
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 05 okt 2019, 16:15
door Bert Fink
Rob,
Dank voor je advies en je geruststellende aanmoediging
Bert
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 12 okt 2019, 17:48
door Bert Fink
Rob,
Amsterdam heeft vast een mooie marathon, maar voor mij net 2 weken te ver weg
Ik weet niet precies wat ik nu al bijna 2 weken onder de leden heb (geen koorts, wel iets hogere gem. rust hsl), maar ik heb nog steeds weinig energie en ben aan het eind van de dag moe. Deze week nog wel een keer Vogels gekeken. Het lopen ging toen wel, maar de dag daarna voelde ik me een stuk minder. Ik kom tot de conclusie dat de marathon Amsterdam niet gaat lukken. Had me verheugd om mijn eerste marathon en baal ervan, maar het is niet anders. Ik moet rust nemen.
Nu hoop ik dat ik deze week voldoende herstel en stel dat ik zondag 20/10 weer gewoon zou kunnen trainen dan zou ik de Ronde Venen Marathon op 17/11 willen lopen.
Graag je advies of dat gezien het sportrusten schema verstandig en haalbaar is. Of zou ik een marathon moeten kiezen die nog verder in de tijd weg ligt?
Als je denkt dat de Ronde Venen Marathon mogelijk is, zou je dan het 100-dagen schema aan willen (laten) passen. Of kan ik dit zelf doen?
Alvast bedankt.
Bert
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 12 okt 2019, 18:14
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Bert,
Jij kent je lijf het beste! Wat betreft je trainingen is de Ronde Venen haalbaar.
Ik zal Mark vragen hoe je schema het beste ingesteld kan worden.
Mark en ik lopen trouwens ook de Ronde Venen!
Blijde groet,
Rob
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 13 okt 2019, 09:27
door Mark Zuurhout | Sportrusten.nl
Ha Bert,
Ik heb je schema aangepast voor De Ronde Venen Marathon.
Je ziet nu wel ingevoerde trainingen voor de komende weken in je schema staan, die je nu dus opnieuw gaat doen.
Wil je dat ik deze ingevoerde rondjes verwijder?
Succes en en we zien je daar!
Re: Verkouden: aanpassing training?
Geplaatst: 13 okt 2019, 16:35
door Bert Fink
Rob, Mark,
Dank. Leuk dat jullie aan die marathon meedoen. Wie weet ontmoet ik jullie als "de mannen achter de schermen" in levende lijve.
Zodra ik weer start met trainen, ga ik me inschrijven voor de Ronde Venen Marathon om er iets zekerder van te zijn dat ik niet nogmaals mijn inschrijfgeld voor niets over maak.
@ Mark: ja, je mag de ingevoerde trainingen verwijderen.
Bert