Pagina 1 van 1

Vraag marathon hartslag

Geplaatst: 21 jun 2019, 16:37
door Jootje
Hallo,
Over 14 dagen start mijn 100 dagen schema op weg naar de marathon van Eindhoven.
Afgelopen week mijn persoonlijke schema gekregen en eigenlijk een beetje geschrokken van mijn marathon hartslag, geen idee hoe ik dat voor elkaar moet gaan krijgen om mijn hartslag zo laag te houden, dan sta ik voor mijn gevoel bijna stil :D
Klaarblijkelijk loop ik al jaren veel te hard en zoals nu blijkt altijd in D3 (heb sinds kort pas hartslagmeter)
Zijn er mensen die dit herkennen?
Groetjes; Jolanda

Re: Vraag marathon hartslag

Geplaatst: 21 jun 2019, 21:30
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Jolanda,

Wat je kunt doen, als test, is eens een wat langere afstand lopen op marathonhartslag. Zo tussen de 7 en 10km. Je gemiddelde tempo zou dan ongeveer je marathontempo moeten zijn.

En trek dan even aan de bel als je het niet vertrouwd.
Je kunt hier je marathontempo bepalen:
https://www.sportrusten.nl/welke-tijd-l ... -marathon/

Blijde groet,
Rob

Re: Vraag marathon hartslag

Geplaatst: 22 jun 2019, 13:47
door Jootje
Dank je wel Bob,
Ik ga het proberen!
Groetjes; Jolanda

Re: Vraag marathon hartslag

Geplaatst: 23 jun 2019, 20:57
door Jootje
Hoi Bob,
Vanmorgen 8 km gelopen op gem hartslag van 147, en tempo was gem. 7.14
Is een uitdaging, voelt als rijden met de handrem erop ;-)
Maar het moet nog langzamer begrijp ik?
Groetjes; Jolanda

Re: Vraag marathon hartslag

Geplaatst: 24 jun 2019, 19:44
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Jolanda,

Je hebt ingevuld dat je 59 minuten doet over je snelle 10km, dus dat betekent een marathontempo van 7:17 min/km.
Dus met 7:14min/km is dat prima! DUs langzamer hoeft het niet.

Het kan best zijn dat je eigenlijk nog sneller kan op de 10km. Ongeveer één maal per 3 weken doe je een snelle 10km. Mocht dan blijken dat je die sneller loopt dan 59 minuten dan kun je je 10km tijd aanpassen in je schema en worden ook je trainingshartslagen wat hoger.

Blijde groet,
Rob