Pagina 1 van 1

Angst voor de snelheid

Geplaatst: 19 mar 2019, 08:40
door joeyvandermeijde
Elk voordeel heeft zijn nadeel? Of valt dit wel mee?

Gedurende het sportrusten ben ik zoveel sneller geworden dat al mijn PR's inmiddels verbeterd zijn.
Echter...dit maakt mij ook bang.
Waar ik in het begin rond de 5.10 per/km liep op lage marathon hartslag liep ik dit weekend 4.44 per/km.
Gisteren op hoge marathon hartslag liep ik 4.32 per/km.
Ik vind het tempo inmiddels zulke vormen aannemen op mijn marathon hartslag dat ik niet kan geloven dat dit vol te houden is op de marathon.

Is het echt zo dat een pace van bv. 5.10 per/km op een hartslag van 146 net zo lang is vol te houden als een pace van 4.44 per/km op dezelfde hartslag?
Of heeft de snelheid daar toch nog een bepaald effect op?

Re: Angst voor de snelheid

Geplaatst: 19 mar 2019, 12:56
door IvarS
Hey Joey, dit is volgens mij ook het stukje waar veel mensen moeite mee hebben om te geloven (mind fuck :) ).

Ik blijf mezelf ook verbazen en lift bij deze graag mee op jouw vraag... Denk dat ik het antwoord weet, maar ben benieuwd.

Re: Angst voor de snelheid

Geplaatst: 19 mar 2019, 22:34
door RunningRob - Sportrusten
Hoi,

Je hartslag is een vrij veilige richtlijn. Dus schroom niet deze te volgen ook al gaat het wat sneller.

Wel is het zo dat behalve je marathonhartslag je ook je marathontempo kent:
https://www.sportrusten.nl/welke-tijd-l ... -marathon/

Dus als je tijdens de marathon (veel) sneller loopt dan je marathontempo zou ik toch wat rustiger aan doen. ;)

Maar over het algemeen zul je zien dat met name in het begin je geen moeite hebt je marathonhartslag te halen en vaak valt het tempo dan nog wat tegen. Dat heeft dan meer met de spanning en de omgeving te maken. Na een paar kilometer stabiliseert je hartslag (en tempo).

Blijde groet,
Rob

Re: Angst voor de snelheid

Geplaatst: 21 mar 2019, 07:38
door joeyvandermeijde
Hoi Rob,

dat laatste van je marathontempo kennen vind ik wel een goede.
Moet ik daar de 10km-tijd die ik heb ingevuld in mijn schema gebruiken (dus die een richtlijnn was voor mijn hartslag)?
Of mijn tijd die ik onlangs heb gelopen?
Dat scheelt namelijk 2 minuten maar ik heb de tijd niet aangepast in mijn schema, dus niet op getraind

Re: Angst voor de snelheid

Geplaatst: 22 mar 2019, 18:14
door RunningRob - Sportrusten
joeyvandermeijde schreef: 21 mar 2019, 07:38 Moet ik daar de 10km-tijd die ik heb ingevuld in mijn schema gebruiken (dus die een richtlijnn was voor mijn hartslag)?
Ja, maar dat zal niet veel schelen met de tijd die 2 minuten sneller of langzamer is ;)

Blijde groet,
Rob

Re: Angst voor de snelheid

Geplaatst: 27 mar 2019, 08:51
door joeyvandermeijde
Wat zou je mij adviseren als aanvangstempo gezien mijn trainingen?

Re: Angst voor de snelheid

Geplaatst: 27 mar 2019, 19:31
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Joey,

Ik zou net boven de 5 min/km gaan zitten, dus 5:05 tot 5:10min/km, en uiteraard ook de marathonhartslag in de gaten houden.
Dan zit je net boven je oorspronkelijke marathontempo, maar gezien je trainingstijden lijkt dat wel gerechtvaardigd.

Succes!

Rob