Pagina 1 van 1

Mijn tweede marathon uitgelopen, blij!

Geplaatst: 09 apr 2018, 22:01
door Ineke Huijsdens
Ik ben tevreden.

Vorig jaar met het traditionele schema getraind en 5:02 gelopen op mijn eerste marathon. Het doel was om op 4:45 uit te komen ,maar de onverwachte warmte heeft me genekt.

Begin oktober 2017 geblesseerd geraakt. Van oktober tot en met december nauwelijks gelopen.
Ook nog de horrorgriep gehad eind december.
In januari 2018 begonnen met het sportrusten-schema, omdat weer beginnen met hardlopen en gelijk opbouwen met het traditionele schema niet echt samengaan :lol:

De VOLUIT-trainingen nooit helemaal voluit gelopen, puur omdat mijn heupblessure nog altijd niet over is en ik na 3 maanden weinig tot geen trainen een stuk conditie had ingeleverd.

Trouw 4 keer in de week getraind, soms ook een training anders gedaan omdat dat zo uitkwam als ik training moest geven aan onze loopgroep. Ook wel 2 halve marathons gedaan, om de heup te testen en vertrouwen te krijgen, maar meer dan 21 km heb ik in die 100 dagen nooit gelopen.

Gisteren begonnen aan mijn marathon met de verwachting om onderweg (tussen de 25 en 30 km) uit te stappen. Ik had niet verwacht dat ik de finish zou halen deze keer.
Ook nu weer zó ontzettend warm en benauwd en weer heel plotseling hoge temperaturen precies in het marathon weekend....

Om een heel lang verhaal iets korter te maken: na 21 km moest ik plassen en heb ik 5 minuten op een dixi staan wachten. Daarna niet meer lekker in mijn ritme gekomen en veel gewandeld tussendoor. Maar uiteindelijk op 25 en 30 km toch ergens de wilskracht vandaan weten te halen om door te zetten en naar die finish te gaan door afwisselend te dribbelen en te wandelen. Toch de bezemwagen (ruim) voorgebleven en gefinisht in 5:25. Dat is ongeveer de tijd die ik verwachtte te lopen, dus ik ben heel blij.

Voor een volgende marathon zou ik zeker weer het sportrusten schema overwegen. Het 4x in de week trainen vond ik in het begin even lastig, maar ook dat went en op deze manier heeft mijn man ook zijn trainingsuren kunnen maken (wel met de lange afstandstrainingen en 30+ trainingen) en hebben we allebei de Rotterdam Marathon kunnen doen.

Wel vond ik het jammer dat jullie dit jaar niet op de expo aanwezig waren en ik heb ook niets gezien bij het 14 km punt. Dat was wel een gemis.

Bedankt en graag tot een volgende keer!

Re: Mijn tweede marathon uitgelopen, blij!

Geplaatst: 10 apr 2018, 21:35
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Ineke,

Gefeliciteerd met je mooie prestatie! Hulde!

Koen was er wel, en is ook op het 14km punt geweest :)

Op de Expo stond Sportrusten niet, de kosten wegen niet op tegen de voordelen, vandaar ;)

Blijde groet,

Rob