Pagina 1 van 1
wat doe ik na de marathon, aftrainen....?
Geplaatst: 27 mar 2017, 22:51
door Pauline Essers
Nog twee weken en dan de grote finale. Super spannend. Ik ben heel erg benieuwd of ik de marathon sowieso ga uitlopen en of ik het binnen de tijd haal en hoe ik mij de dagen daarna voel. Maar dan. Hoe lang herstellen? ik zie graag een antwoord tegemoet.
Re: wat doe ik na de marathon, aftrainen....?
Geplaatst: 29 mar 2017, 08:31
door RunningRob - Sportrusten
Hoi Pauline,
Neem na de marathon zeker een paar dagen rust waarin je niet herdloopt. Je mag eventueel wel andere sport doen, op een lage intensiteit, als wandelen, fietsen of zwemmen om het herstel te bevorderen.
Als je stijfheid en spierpijn volledig weg is kun je proberen weer een paar kilometer te gaan vogels kijken. Meestal is dat na een kleine week wel het geval, incidenteel duurt het wat langer.
Mijn ervaring is dat je heel goed aanvoelt wanneer je weer kan gaan lopen. Je geleidelijk de training weer oppakken. Als je een nieuw doel hebt kun je daar naar toe werken, als je geen specifiek doel hebt kun je het schema's van de 10km als leidraad gebruiken.
Meer info:
https://www.sportzorg.nl/herstellen-na-een-marathon
http://www.prorun.nl/training/32095/her ... doe_je_dat
Met blijde groet,
Rob